سبد خرید 0
عمده امروز چهارشنبه 2 خرداد 1403
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

پودر زیر پودری

>> >> >> >>

مشخصات پودرهای جوشکاری

پودرهای جوشکاری مواد معدنی و یا فلزی دانه بندی شده ای هستند که در جوشکاری زیر پودری وظایفی نظیر رسانایی طول قوس، تشکیل پوشش سرباره، انجام واکنش های سرباره و در نهایت اکسیژن زدایی از مذاب را بر عهده داشته و در حقیقت نقش روکش الکترود را در فرایند دستی ایفا می کنند. شکل ظاهر گرده جوش تحت تاثیر عناصر شیمیایی پودر می باشد و دانه بندی پودر هم نقش مهمی را ایفا می نماید باید توجه شود که یک پودر عمومی که بتواند روی اکثر فولادها ودرزها کاربرد داشته باشد وجود ندارد و بر پایه جنس و نوع کاربرد باید نوع پودر انتخاب شود. حداکثر میزان آمپر مصرفی را معمولاً پودر در حال مصرف مشخص می نماید پودرهای جوشکاری  به انواع اسیدی، معمولی و قلیایی تقسیم می شوند.

پودرهای جوشکاری به پودرهای جوشکاری پیش ذوب شده و پودرهای جوشکاری آگلومره تقسیم می شود:

پودرهای جوشکاری پیش ذوب شده توسط ذوب کردن مخلوطی از مواد اولیه که کاملاً آسیاب شده‌اند به دست می‌آیند. محصول ذوب شده تحت فرآیند سرد کردن، سنگ‌شکنی و الک کردن قرار گرفته و به دانه‌بندی مطلوب می‌رسد. استحکام و چگالی این دانه ها بالا بوده و در حین جابجایی امکان خاکه شدن آنها وجود ندارد  پودرهای پیش ذوب شده در برابر نفوذ اکسیژن و هیدروژن و بروز ترک هیدروژنی از خود مقاومت نشان می دهند و از این رو قابل استفاده در محیط های باز و بدون مسقف و مناطق مرطوب می باشند.

پودرهای جوشکاری آگلومره شده با اختلاط خشک چند ماده خام که کاملاً آسیاب شده‌اند، تولید می‌شود. مواد چسبنده از قبیل سیلیکاتهای سدیم و پتاسیم به مخلوط اضافه شده و خمیر مخلوط برای تشکیل دانه‌های کوچک، آلگومره می‌شود. سپس این پودر در دمای 800-600 پخته می‌شود. چون دامنه دمای پخت زیر دمای واکنش مواد است، امکان استفاده از اکسیژن‌زداها و فرو‌آلیاژها وجود دارد. علیرغم بالاترین هزینه تولید پودرهای جوشکاری آلگومره شده، مقدار مصرف این پودر در حین جوشکاری به دلیل چگالی حجمی کمتر، پایین‌تر است.

مهم ترین نکته در مورد بسته بندی و نگهداری پودرهای جوشکاری زیرپودری ، حفاظت آنهـا در برابر رطـوبت و جلـوگیـری از جذب رطـوبت تـوسـط آنهـاست . یک بستـه بنـدی منـاسب ، حداکثر مقدار جذب رطوبت تا 0/05درصـد می باشد . خـریداران و مصرف کنندگان نیز باید شرایط نگهداری را به گونه ای فراهم نمایند که از پارگی و یا خیس شـدن کیسه ها جلـوگیری شـود . معمـولا در بستـه بندی هـا ، استفـاده از لایـه های چندتـایی پلاستیـک و کاغـذ بعنـوان کیسه نگه دارنده ، ظـرف هـای فـولادی دردار و کیسه های برزنتی که از داخل تـوسط چنـد لایه فشـرده پلاستیکی ایزوله شده ، در احجام و ظرفیت های گوناگون مرسوم می باشـد . برای حمل بسته هـا ، اغلب آنهـا را روی پالت چـوبی پایه دار که از سطـح زمیـن چنـد سـانتـی متـری ارتفـاع دارند ، قـرار داده و بایستی دقت شود بیش از 5 تـا10ردیـف کیسه را روی یک پالـت و بیش از دو پالـت را نیـز روی یکدیگر قرار ندهند . مقدار رطوبت محل نگهداری پودرها باید در حداقـل ممکن و حداکثـر 60 درصد باشد .
پودرهای بسته بندی شده در ظرف فولادی (مانند بشکه) را حداکثر 2 سال ، کیسه های چند لایه کاغذ و پلاستیکی را به شرط سالم بودن و پاره نشدن حداکثر 1 سال و کیسه های برزنتی را حداکثر 6  ماه می تـوان در انبار نگهداری نمـود. پودر جوشکاری در حال استفاده که در منبع تغذیه دستگاه ریخته و وارد مخزن گشته است نیز درصورت تعطیلی کارگاه نباید بیشتراز 8 ساعت بدون استفاده بماند در غیراینصورت باید دوباره در کوره و تحت درجه حرارت 25 + 150 سانتیگراد بازپخت و پیشگرم گردد . کلیه پودرهـای بـاقی مـانده برای شروع مجدد کار ، حتمـا" بـاید حداقل 25+150 درجـه سـانتیگـراد حـرارت دیـده بـاشنـد . در فـرآینـد مکش و استفـاده مـجـدد از پـودرهـای اضـافـی سطـح جـوش ( Recycling ) ، بـاید دقـت کافـی بعمل آیـد تـا تجهـیـزات مـورد استفـاده جهت مکش ، هیچگونه چـربی ، روغـن یـا رطـوبت را وارد ننمایند و هرگزبیش از نسبـت یک به سه ، پودر برگشتی به پودر جدید اضافه نگردد . نحوه خشک کردن مجدد پودرهای جوشکاری ، به قرار زیر است :

1. بـرای پـودرهای آگلـومره :

حرارت دادن در دمای 25 + 300 درجـه سـانتیگـراد به مدت 2 ساعت .

2. برای پـودرهای پیش ذوب شده :

حرارت دادن در دمای 50 +200 درجـه سـانتیگـراد به مـدت 2 ساعت .

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
بر اساس مدل
بر اساس کارکرد
کشور سازنده
بر اساس سایز
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 1 کاربر
محصولات مشاهده شده
نمایش همه
علاقه مندی ها ()